Muhammed Yunus Kürk ile Yoga Workshop Serisi, 24-25 Şubat

24 Şubat 10.00-12:00: Yoga Akış Dersi

24 Şubat 13.30-15.30: Ters Duruşlar ve Kol Dengeleri

25 Şubat 10.00-12.00: Geriye Eğilmeler ve Kalça Açıcılar

25 Şubat 13.30-16.00: AcroYoga (Partner Yoga) ‘ya Giriş

Yoga Akış Dersi:

Yılların çalışmaları sonucu Yunus’un pratiğine kattığı akış serilerini güvenli bir şekilde deneyimleyebileceğiniz, nefes ve beden koordinasyonuna hakimiyet için pratiğinize çok şey katabileceğiniz, renkli ve hareketli bir akış dersi.

Ters Duruşlar ve Kol Dengeleri:

Ters duruşlarda doğru basış, dengeli köklenme ve doğru nefes kullanımına yönelik bu çalışma her seviyeden katılımcıya uygun şekilde gerçekleştirilecek.

Geriye Eğilmeler ve Kalça Açıcılar:

Önceki günün vereceği yorgunuluğu güzel bir geriye eğilme (derin omuz ve göğüs açıcılar) ve kalça açıcı odaklı bu çalışma ile atacağız. Geriye eğilmelerdeki korkuyu yenmenizi sağlayacak tüyolarla, sonrasındaki pratiğinizi geliştirmek adına çok şey öğrenebileceğiniz bu çalışma her seviyeden katılımcıya uygundur.

AcroYoga (Partner Yoga) ‘ya Giriş:

Bu çalışmada, AcroYoga’da nasıl iyi bir base ve flyer olacağımızın üzerinde çalışacağız. Bir partnerle birlikte çalışarak temel AcroYoga pozlarını öğrenecek, yakın temasla çalışarak güven kazanacak ve korkunun üstesinden geleceğiz. AcroYoga pozlarının faydalarını öğrenip, bu pozları omurgayı uzatıp bedeni canlandırmak için kullanacağı

z. Eş zorunluluğu olmamakla birlikte partnerinizle birlikte gelmeniz sonraki pratiğiniz için faydalı olacaktır.

Muhammed Yunus KÜRK Kimdir?

ODTÜ Fizik bölümü mezunu. Bir süre ODTÜ Oyuncuları’nda tiyatro yaptıktan sonra kendini yogaya adadı. 2012 yılında Ankara’nın değerli hocası Ferhan Yüksel ile eğitmenlik programını tamamladı. Aynı yıl ODTÜ’de Türkiye’nin ilk üniversite yoga kulüplerinden ODTÜ Yoga’yı kuran Yunus, kasım 2017’de Ankara’da kendi stüdyosu Yoga La Yoga’yı kurdu. Türkiye ve dünyanın çeşitli yerlerinde dersler alıp, vermeye devam ediyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

seven + eight =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.