Mehveş Ebussuutoğlu ile Mikro Pratiklerle Makro Mutluluk!

Neşeli, Spontan, Anda olma deneyimi…
Hatha Yoga’dan önceki Tantrik köklere bu yolculukta, en eski kadim bilgilerle günümüze belki de en uygun anda kalma tekniklerini içeriyor Mikro Pratikler!
Zihnin  ve duyguların doğasını iyi bilen Yogiler zihni belli bir süre birşeye konsantre olmaya ve hareketsiz kalmaya zorladığında buna direnç gösterdiğini anlamışlar ve kısa ama sık tekrarlar içeren yaşamı tatmaya yönelik mikro pratikler doğmuş. Ve bugün zihinlerin çok daha hızlı olduğunu düşünürsek meditasyon için, yaşamdan keyif almak için burdan çıktığınızda ezber bozan, doğaçlama, spontan olmaya davet eden, son derece derin ama her algıya hitap eden, yaşamınıza kolayca dahil edebileceğiniz bir yol sunuyor sizlere..
-Yaşam sahnesini pratik alanına, dokunduğun, nefes aldığın her anı yaşayan, keyif veren bir meditasyona dönüştürme deneyimine bekleriz.
Tarih: 24-25 Mart
Süre: 11:00-17:00
Yer: Yogaloft Adana
Ücret: 650 TL
Tek günlük katılım Ücreti: 350 TL
Ön kayıt ücreti  200TL dir. Çalışma yapıldığı takdir de geri iadesi yoktur.
İçerik:
-Anda kalma sanatı ve kontrolü bırakmak
-Spanda, titreşim kavramı
-Kalbin yolu
-Kozmik Dans
-Matsyendranath meditasyonları
-Mikro pratikler
-Sahajiya, spontan olma deneyimi ile yaşama derinlemesine dokunmak
-Pranams
-Yürüyüş meditasyonu
 -Tarihsel süreçler ve Yoga gibi konular işlenecek belki daha azı belki daha fazlası grubun dinamiğine göre şekillenecek! Her çalışma kendi içinde spontan değişiklikler göstermeye açıktır.
Not: Teori ve bolca pratiğin birarada olduğu bu eğitime rahat kıyafetlerle katılmak uygundur. *Her katılımcıya bir mikro-bilinç zili hediye!
En az 7 kişinin katılımı ile açılacaktır.
Mikro bilinç zili nedir?
Tantrik çalışmalar ve mikropratikler ile geçirdiğim günler sırasında bulduğum pratiğe hayat veren, itici güç olan bir nevi “an” a davet çanı diyebiliriz.
-Bu program hayatında yoga olsun olmasın herkese açıktır, tek ya da iki günlük seçeneklerle,
*15 saat YACEP,  katılım belgesini almak için 2 güne de katılmak, ve 40 günlük mikropratikler içeren adanmış bir sadhana programına uymak zorunludur. Katılım belgesi 40 günün sonunda teslim edilen ödevle birlikte içeriğe uygun görülürse verilecektir.
Mehveş Ebussuutoğlu 
“Yoga bir eve dönüş yolculuğu, zaman zaman uzaklaşmalar, farklı arayışlar olsa da sonunda yine eve dönmek… bedene, kalbin tahtına…”
2000 yılında tanıştığı yoga çok sevdiği reklam yazarlığının bile önüne geçerek 2005 yılında N.V. Raghuram ile ilk eğitmenlik eğitimi ve birçok hoca ile bugüne doğru bir yolculuğu başlattı.
2009 yılından beri Shiva Rea ile çalışan Mehveş Ebussuutoğlu, tantrik yaklaşım, akış ve sahajiya (spontan) kavramlarına olan çekimini yıllardır derslerinde yansıtıyor.
Devamında Monika Munzinger ile asanalara terapik yaklaşımda derinleşerek her öğrenci ve ihtiyaca göre dersi adapte etmeye yöneldi.
Her fırsatta ziyaret ettiği hocası ile Tantra yolculuğuna devam etmektedir.
Antalya, Bodrum, Kerala (Hindistan)’da, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde inziva ve workshoplar sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

two × three =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.