MARCEL MARTİN İLE 1 HAFTA SONU 3 WORKSHOP / 18-19 NİSAN

YogaLOFT Adana 18-19 Nisan tarihlerinde Marcel Martin’i iki farklı temalı 3 workshop ile misafir ediyor.

Hands On Part 1 – Adjustments in Yoga Asana Workshop (Ellerle Yönlendirme) 18 Nisan, 10.00-12.30

Hands On Part 2 – Spots in Yoga Asana Workshop (Partnerli Yoga Uygulamaları) 18 Nisan, 13.30-16.00

Asana pratiğinin gelişmesi sürecinde ellerle yönlendirme veya partnerli çalışma fiziksel gelişim sürecinin desteklenmesi açısından çok iyi bir deneyimdir. Aynı pratiği paylaşanların karşılıklı birbirini desteklemesi pratiğimizi ilerletir ve aynı zamanda yolcuğumuzu paylaşırken topluluk ruhunu derinleştirir.
Bu atölyenin İlk bölümünde ellerle yönlendirmeye odaklanacağız. Yoga Asanalarında temel biyomekaniği anlayıp kurarak bunları en bilinen pozlarda uygulayacağız. Adım adım uygulayıcıları desteklemeyi daha net ve ince bir farkındalık yaratarak tam ve kesin düzeltmeler yapmayı öğreneceğiz.
Atölyenin İkinci bölümünde daha çok partnerli çalışmalara odaklanacağız. Zor pozlarda ve bir partnerin yardımının önemli olduğu pozlarda, pozlar arasında geçişleri öğreneceğiz. Kendi başımıza yapabileceğimizin ötesine açılarak, potansiyelimizi keşfedeğiz. Birlikte çalışmanın verdiği güven ve neşe ile beraber ilerleyecek ve pratiğimizi bir üst seviyeye taşıyacağız.

Float Lab Workshop,
19 Nisan, Saat 10.00-13.00
Modern Vinyasa yoga pratiğinde pozları birbirine bağlayarak akıcı bir hareket zinciri oluştururuz. Talepkar olan bu geçişler, fazla güç ve kontrol ister!
Float Lab’de Vinyasayı daha iyi anlamak için Ashtanga pratiğinin bazı kilit yönlerini çözümleyeceğiz. Anahtar geçişleri ayrıntılı inceleyen fonksiyonel uygulamalar, partnerli çalışmalar ile pozlar arasında geçişlerde kolaylık ve zarafet yakalayacağız.

Kayıt ve bilgi için 05373968495 ten Cihat Özgüç’e ulaşınız.

Marcel MARTİN Hakkında…

Marcel terapötik beden çalışmalarıyla erken yaşlarda fizyoterapist ve alternative şifacı olan annesi aracılığı ile tanıştı.
Yoga pratiğine geçirdiği tuz incinmesinden sonra başladı Shivananda ve Ashtanga
yogayı denedi.
2011’de İstanbul’a taşınan Marcel, pratiğine Cihangir Yoga ‘da devam etti. Chris Chavez Path to Teaching 200 saatlik programından mezun olduktan sonra asistanlık ve staj pro- gramı ile birlikte Cihangir Yoga 300 saat Dönüştürücü yaşam yolu eğitimini tamamladı. Geçtiğimiz yıllarda Meghan Currie, Elena Brower, Dylan Werner, Sienna Sherman, Carlos Pomeda and Leslie Kaminoff gibi global hocaların atölye çalışmalarına katıldı. Marcel, 2017’den bu yana Cihangir Yoga’da stüdyo dersleri veriyor ayrıca kendi çalışmalarını sunmak üzere farklı şehirlere seyahat ediyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

one × four =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.