Ayurveda ve Gündelik Yaşam Atölye Çalışması 5 Ocak, 2019 Atölye Çalışması 6 Ocak, 2019 Ayurvedik Danışmanlık

Eğitmen: Bugay Turhan, PhD.
Ayurveda Nedir?
Ayurveda, temeli Hindistan’ın Vedik kültürüne dayanan 5,000 yıllık bir doğal şifa sistemidir. İnsanoğluna zihin, ruh ve beden dengesi sağlayarak evrenle uyum içerisinde sağlıklı yaşamasına yardımcı olan bir bilgelikler bütünüdür. Sanskritçe Kelime anlamı ‘’Yaşam Bilimi’’dir.
Ayurvedik yaşam tarzı, etrafınıza ve bedeninize olan farkındalığınızı arttırarak bünyenize uygun beslenme, egzersiz ve günlük rutinleri seçmenizi ve bu sayede içinizde halihazırda olan iyileşme potansiyelinizin ortaya çıkmasını sağlar. Bedeniniz sizi sağlıklı tutacak tüm bilgiye ve güce sahiptir. Ayurveda ile hayat tarzının değiştirilmesi ve diyet gibi yöntemlerle bedene sağlıklı olması için denge kazandırılır.
İşte bu dengenin sağlanması, kendinizi iyi hissetmenizi sağlar, berrak bir zihne, güçlü bir bağışıklık sistemine ve ideal kiloya sahip olarak ruhunuza, zihninize ve bedeninize iyi gelerek yaşam kalitenizi arttırır.

Kimler Katılmalı ?
– Ayurveda hakkında temel prensipleri öğrenmek isteyenler,
– Yoga ile ilgilenen ve yaşam tarzını iyileştirmek isteyenler,
– Yoga eğitmenleri,
– Masaj terapistleri,
– Sağlık çalışanları,
– Günlük rutinlerini kendi bünyelerine uyarlamak isteyenler,
– Beslenmeye ilgi duyanlar,
– Daha sağlıklı daha mutlu olmak için basit yöntemler öğrenmek isteyen herkes bu atölyeden fayda görecektir.
İçerik:
– Ayurvedanın tarihçesi
– Ayurvedik temel prensipler
– Bünyeler (Vata, Pitta, Kapha) –Dosha-
– Sindirim sistemini düzenli çalıştırmak
– Hastalığın aşamaları
– Diyet yapmadan sağlıklı kilo vermek
– Bağışıklık sistemini güçlendirmek
– Mevsimlere uyumlu yaşayarak zinde ve dinç hissetmek,
– Sağlıklı yaş almak
hakkında bilgi edinmek isteyen herkesin faydalanacağı bir programdır.

5 Ocak 12.00 – 18.00

6 Ocak 10.00 – 18.00

Atölye katılım Ücreti 120₺’dir.

Ön kayıt ücreti 60 ₺’dir.

Ayurveda bireysel danışmanlık ücreti ilk seans için 275 ₺, sonrasında gerektiğinde devam edecek olan takiplerde seans ücreti 175 ₺ olacaktır.

Bireysel seans için 150 ₺ ön ödeme şarttır.

Bilgi ve Kayıt için: 0537 396 84 95

Bugay TURHAN Kimdir?

Yoga Eğitmeni // Sağlık ve Ayurveda Uzmanı // Ayurvedik Masaj Terapisti
1998 ‘de ODTÜ’yü bitirdikten sonra kurumsal hayatın koşturmacasında 2001 yılında yoga ile tanıştım. 2011 yılında bu tanışıklık beraberliğe, 2015 yılında da yaşam şekline dönüştü. Tüm bu yıllar boyunca ABD, Arjantin, Avustralya, Avusturya, İngiltere ve Belçika’da çok değişik yoga türlerinde dersler aldım.
Bir yandan eğitim alanında akademik hayatıma devam ederken, bir yandan da 2016 yılında 200 saatlik Zeynep Aksoy & David Cornwell Yoga Eğitmenliği Eğitimini tamamlayıp, Yoga Alliance ve Independent Yoga Network Uluslararası Yoga Eğitmenliği sertifikasını almaya hak kazandım. Yogaya olan merakım, verdiğim dersler ile gelişmeye ve Devrim Akkaya ile Yin Yoga, Başak Yüksel ile Yoga Terapi ile kişilere bireysel destek olma konusunda devam etti.

Özel merakım olan beslenmenin insan yaşamına etkisine olan güncel çalışmaları içeren  araştırmalarım, insan bedenine bakışımı; zihin ruh ve bedenin bütünlüğü kavramı ile farklı bir anlayışla şekillendi. Zihnin, bedene olan etkisini kavramak için travma terapisi alanında Organic Intelligence (Beyond Trauma) eğitiminin 1 yıllık modülünü tamamladım. Uludağ üniversitesinden aldığım Beslenme Koçluğu eğitimimi, homeopat Defne Duygu’dan aldığım Akut Homeopati Eğitimi ve dünyaca ünlü Dr. Vasant Lad ile birebir çalışan ve eğitim alan, Ayurveda kitabının yazarı Ulli Allmendiger’den 1 yıl süren süren 200 saatlik Ayurveda danışmanlığı eğitimi ile birleştirdim. Zeynep Aksoy & David Cornwell’in Mindfullness Yaşam Koçluğu eğitimi, danışanlarıma bilinçli farkındalıkla beslenme konusunda destek vermeme yeni bir boyut kazandırdı.
2018 yılında dünyanın en ünlü Ayurvedik doktoru ve Ayurveda hakkında ansiklopediler yazan Dr. Vasant Lad’ın eğitimine katılarak, nabız ile doshalar, organlardaki zayıflıkların nabız ile tespiti, marma –enerji noktaları- terapisi, meditasyon ile iyileşme, Ayurveda ve psikolojik travmalar ile Ayurvedik detoks konularında derinleşme fırsatı elde ettim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

14 + 10 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.