IMG_2091

Namaste!
YogaLOFT’a hoşgeldiniz!

 

YogaLOFT,  Ocak 2010’da Adana’da açılmış olan ilk hatha yoga okuludur.

YogaLOFT,  Adana’da şehrin tam kalbinde, karmaşanın bulunmadığı, temiz, dingin, aydınlık, samimi ve özel bir alanda sadece yogaya odaklı butik tarzda hizmet veren , Yoga Alliance tarafından onaylanmış şehrin ilk  yoga okuludur.

YogaLOFT’ta amacımız şehrimiz  insanının  sağlıklı, mutlu, dengeli ve bilinçli bir yaşam sürmesine katkı sağlamak, beden, zihin ve kalbi birleştiren Yoga uygulamaları ile kendilerini tanıyıp keşfetmek isteyen herkese rahat, huzurlu ve güvenli bir alan sunmaktır.

Kaynağın sonsuz ve sınırsız enerjisini kendine has nitelikler ve  biçimler ile  yansıtmakta olan her birey biricik ve değerlidir. Bu sebepledir ki YogaLOFT,  bireyi, bireyin kendini tanıma ve geliştirme sürecini, kişinin   kendini yüce potansiyeli ile ifade edebilme özgürlüğünü en yüksek derecede onurlandırır.

Hedefimiz, bizleri kendimizle buluşturan içsel bir yolculuk olarak tanımlayabileceğimiz yoga çalışmaları ile kendimize dair farkındalığımızı  arttırmak,  bedenen  zihnen birlikte esnemek ve güçlenmek,  varlığımızın  sağlık, zindelik ve denge  potansiyelini açığa çıkarmak, içimiz ve dışımızdaki doğa ile uyumu yakalayıp  yaşamın bize sunduğu  tüm olasılıklara kalbimizi açık tutabileceğimiz bir tavır geliştirebilmektir.  Bu sebepler ile bireysel ihtiyaçlara cevap verebilecek,  farklı seviye ve tarzlardaki hatha yoga uygulamalarından oluşturduğumuz  ders programımızı yogaya tutku ile bağlanmış, her biri sertifikalı YogaLOFT eğitmenlerinin kendilerine özgü  ışıkları, yogayı kendilerine has deneyimleme  ve aktarma biçimleri  ile,  itinalı ve  güvenli bir şekilde  sizlere sunabiliyor olmanın  sevincini  kalbimizde hissediyoruz.

YogaLOFT’un  sevecen, şefkatli, bireye  ve  bireyin ihtiyaçlarına  saygılı  ortamında  canlanmış  olan topluluk ruhu üyelerimiz arasındaki dostlukları  her geçen gün kuvvetlendirerek pekiştiriyor, deneyim, paylaşım ve işbirliğinin artmasını sağlıyor. Yoganın güzelliklerini paylaşabilmemiz için bu özel ve güzel alanı bize  açan Evrene, varlıkları ve ışıkları ile  bizi  besleyip  yüreklendiren  saygıdeğer tüm öğretmenlerimize, desteklerinden ötürü değerli  ailelerimiz  ve güzel dostlarımıza, birlikte öğrenerek  gelişmenin, aslında kim olduğumuzu  hatırlamanın keyfini  beraberce paylaştığımız, YogaLOFT ailesinin  biricik fertleri  siz sevgili öğrencilerimize  sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Kendini çeşitlilikle ifade eden BİRLİĞİ, KALBİ ve YAŞAMI kutlamak için sizi de aramıza, YogaLOFT’a, yoga ile tanışmaya davet  ediyoruz!


Ebru Özler BURKUT

YogaLOFT Adana
Kurucusu, E-RYT 500