YogaLOFT ADANA 200 SAATLİK YOGA ALLIANCE ONAYLI MINDFULNESS TEMELLİ YOGA UZMANLIK PROGRAMI (12-13 EKİM)

YogaLOFT ADANA 200 Saatlik YOGA ALLIANCE ONAYLI

MINDFULNESS  TEMELLİ YOGA UZMANLIK PROGRAMI

 

Kendinize ve yaşama yargısız, nazik, daha açık ve anlayışlı bir tavırla yaklaşmak, Mindfulness temelli yoga uygulamaları ışığında kendinizi tanıyıp keşfetmek, stres ile başa çıkma yöntemi olarak yogadan faydalanmak, yoga bilgi ve anlayışınızı derinleştirmek, yaşamda tam ve dolu dolu varolmak, yoga öğretisinin gücünü bilinçli ve sertifikalı bir eğitmen olarak başkalarıyla paylaşabilmek, güvenli bir şekilde temel ve orta seviyede yoga dersleri verebilmek ister misiniz? 2010 yılında Adana’da açılmış ilk yoga merkezi olan, şehrimizde sağlıklı ve bilinçli yaşama 2010’dan beri katkı sunan, Adana’da bir çok uzmanın yetişip yoga studyosunun açılmasına öncülük etmiş olan YogaLOFT Adana deneyimli yoga eğitmenleri Ebru Burkut ve Seyhan Bana rehberliğinde düzenleyeceği 5. dönem Yoga Alliance onaylı YogaLOFT Adana Mindfulness Temelli Yoga Uzmanlık Programı ile Adana’da sizin de uluslararası geçerliliği olan bir sertifikasyona sahip olabilmenize yardımcı oluyor.

PROGRAM İÇERİĞİ

Yoganın Tarihçesi Yoga Felsefesi ( Kosha’lar, Gunalar, Yoga Sutralar, Bhagavad Gita, Çakralar) Geleneksel Yoga Türleri (Raja Yoga, Bhakti Yoga, Jnana Yoga, Karma Yoga, Hatha Yoga) Mindfulness Temelli/Hiza Yaklaşımlı Asana Çalışmaları ( kişinin hislerini, ihtiyaçlarını gözeten, bireysel beden yapısını onurlandıran, pozlarda bireysel adaptasyona imkân veren, 75 Temel Hatha Yoga Pozunun detaylı incelenmesiyle) Yoga Anatomisi ve Fizyoloji Pranayama (Nefes) Teknikleri Bandhalar Mindfulness Odaklı Meditasyon Teknikleri Mantralar

Öğretme Metodolojisi (Etkin bir yoga eğitmeni olmanın esasları, eğitmenin nitelikleri, dengeli bir ders akışı ve programı hazırlama, duruşları düzeltme prensipleri, ellerle yönlendirme, iletişim becerileri ve öğretme teknikleri, aktif olarak bir gruba ders verme ve geri bildirim alma deneyimleri) Bu programa katılmak ve uluslararası geçerliliği olan bu sertifikayı almak isteyen öğrencilerin program süresince yapılacak olan tüm buluşmalara ve inziva çalışmasına eksiksiz katılımları, verilecek olan ödevleri tam ve vaktinde teslim etmeleri, yoga uygulamalarında gelişim göstererek bir yoga dersi verebilme yeterliliğini göstermeleri, program süresince 48 adet stüdyo dersine katılım göstermeleri beklenmektedir.

Katılımınızı kolaylaştırıp desteklemek için size özel indirimli üyelik paketlerimiz mevcuttur. http://www.yogaloftadana.com/ucretler/

Eğitimin inziva çalışması Mayıs ya da Haziran ayında yapılacaktır. Detaylar netleştiğinde bilgi verilecektir

Eğitimler; Cumartesi ve Pazar Günleri 9:30-17:30 saatleri arasında olacaktır.

KATILIM ŞARTLARI VE TAVSİYELER

Doğru yoga anlayışına sahip yetkin yoga uzmanları yetiştirmeyi hedefleyen YogaLOFT Adana, bu programa katılacak öğrencilerin en az 6 aylık ön yoga deneyimine sahip olmalarını beklemektedir. Katılmak isteyenler randevu almalı, başvuru formu doldurmalı, eğitmenler ile yapacakları ön görüşme sonrasında programa kabul edilebileceklerini bilmelidirler. Adayların, kararlılık ve azim gerektiren yoğun bir çalışma, fiziksel-zihinsel-duygusal arınma, iyileşme ve gelişme süreçleri içine çekileceklerini bilmelerini ve bu farkındalıkla programa kayıt yaptırmalarını tavsiye ederiz.

Kayıt, rezervasyon ve bilgi için: 0537 396 84 95 Cihat Özgüç

 

EĞİTİM BULUŞMA TARİHLERİ

1.Modül 12-13 Ekim 2019

2.Modül 9-10 Kasım 2019

3.Modül 7-8 Aralık 2019

4.Modül 18-19 Ocak 2020

5.Modül 8-9 Şubat 2020

6.Modül 14-15 Mart 2020

EĞİTMENLER KİMLERDİR?

EBRU BURKUT

Ebru, yaşamına kattığı düzenli egzersiz alışkanlığı, sağlıklı ve dengeli yaşam konularına duyduğu merak ve ilgi nedeniyle, yurtdışında eğitim aldığı 90’lı yıllarda yogaya yöneldi. Yogaya dair edindiği pozitif deneyimler yoganın büyüsüne kapılmasına, yoganın sağlığına katkısı, kendisine dair artan farkındalığı, bireysel uygulamalarına düzenli olarak devam etmesine sebep oldu.

Yoganın güzelliklerini başkaları ile paylaşma isteği ile 2005 senesinden bugüne birçok hoca ile çalıştı, farklı eğitimlerle kendini besledi ve beslemeye devam ediyor. NV Raghuram, Chris Chavez, Banu Çadırcı, Desire Rumbaugh, Andrew Rivin, Petros, Sianna Sherman, Monika Munzinger birlikte çalışmaktan büyük fayda gördüğü, keyif ve mutluluk duyduğu hocalardır.

Ebru, Adana’da birçok farklı merkezde yoga paylaşımlarında bulunduktan sonra 2010 senesinde, şehrin ilk Hatha Yoga Stüdyosu olan YogaLOFT Adana’yı açtı, stüdyo 2015 senesinde Yoga Alliance’a kayıtlı bir yoga okulu olarak tanındı. Ebru birçok kişinin yoga ile tanışmasına , bir çok yoga uzmanının Adana’ya kazandırılmasına rehber ve yardımcı oldu. Ebru yoganın doğru anlaşılması, tanınması ve değer bulması için sevgiyle ve adanmışlıkla çalışmaya devam etmektedir.

Ebru, derslerinde dikkati An’a davet ederek beden, zihin ve kalbin bütünleşmesini teşvik eder. Herkeste mevcut bilincin ışığını onurlandırarak, kendilerine has nitelik ve potansiyelleri ile tüm öğrencilerini kucaklayan, sevecen ve destekleyici bir tavır yansıtır. Hiza prensiplerinden faydalanarak yapılandırdığı derslerinde öğrencilerini bedenlerinin hizası üzerinde odaklanmaya yönlendirir, bu sayede kendilerine dair çok yönlü farkındalıklarının artmasına, bütünsel olarak sağlıklarının iyileşmesine, güç, direnç ve esnekliklerinin denge içinde gelişebilmesine yardımcı olur. Öğrencilerinin kendileri ile yakınlaşmaları için onlara güvenli bir alan sunar, canlı bir enerji, açık bir kalp ile hem matlarının üzerinde hem de günlük hayatlarında yaşamın akışı ile uyumu yakalayabilmelerine, özgürleşebilmelerine rehberlik eder.

SEYHAN BANA

Varoluşa duyduğu hayranlık, kendini ve evreni anlamaya olan ilgisi 2008 yılında onu yoga ile buluşturdu. Farklı ekollerden (Hatha Yoga, Vinyasa, Yoga Terapi, Yin Yoga) birçok değerli hoca ile çalışarak İleri Seviye Uzmanlık eğitimlerini de tamamladı. Seyhan Bana, 2010 yılından beri YogaLoft’ta ders ve uzmanlık eğitimleri vermekte. Yoga, meditasyon ve Mindfulness Koçluk eğitimlerini, yoga öğretisi ile günlük hayatı iç içe geçirmenin yöntemlerini, şiddetsiz iletişim, psikoloji, astroloji, ayurveda ve anatomi alanındaki araştırmaları ile destekleyerek sürdürmekte. Yogayı kendi doğamıza yaklaşmanın bir yolu olarak algılıyor ve derslerine katılanlara da kendileriyle daha samimi olmaları yönünde bir alan açmaya özen gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

fourteen − six =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.