Seyhan Bana ile Yin Yoga’da Uzmanlaşma Programı / 7-8 Nisan 2018

Bu program öncelikle Temel Eğitmenlik eğitimi olan, verdikleri derslere ya da kendi uygulamalarına yin yogayı da dahil etmek isteyen eğitmenlere yönelik olarak oluşturulmuştur.
Kendi yoga pratiğini derinleştirmek isteyen herkese de açıktır.
Bu eğitimin amacı, Yin yoganın özünü ana hatlarıyla aktarmak, asanalara estetik olarak bakmak dışında, fonksiyonel (kişinin nasıl hissettiğine) olarak bakmak, Yin Yoga’nın kendine samimi olma, kendi içine bakma ve meditasyona hazırlama yönünü ön plana çıkarmaktır.
Eğitim yöntemi, anatomik farklılıkların yoga duruşlarına etkilerini göze alarak, bedenin limitlerine saygı duyarak her pozu varyasyonları ile göstermeye dayanır.
Eğitim programı 3 modülden oluşur. Katılımcılardan tüm buluşmalara ve 10 saat yin yoga dersine katılmaları beklenir. 10 saati kurs başlamadan önce de tamamlamak mümkündür. Eğitim süresince her buluşma sabah 2,5 saat yin yoga asana uygulaması ile başlar öğleden sonra da teorik çalışmalar yapılır.
Eğitime katılanlardan Yoga Alliance onaylı 200 saatlik Temel Hocalık Eğitimine veya bu denklikte bir eğitimi tamamlamış olanlara Yoga Alliance’ın Devamlı Eğitim (CE) saatlerine saydırılabilen sertifika verilecektir. Bu program YogaLoft’un Yoga Alliance onaylı 300 saatlik İleri Seviye Uzmanlaşma programının bir parçasıdır.

Eğitimin içeriği: Yin yoga hakkında Yin yoganın özü Yin-Yang kavramları Yin Yoga’nın faydaları Yin ve Yang stili yoga arasındaki farklar Anatomi Yoga anatomi bilgilerini hatırlama Anatomik farklıkların yoga uygulamasına etkileri Germe ve kompresyon kavramları
Fasya Psoas
Yin Yoga Asanaları Yin yoga asana aileleri Asana analizi
Birbirine alternatif olabilecek asanalar
Yin Yoga’nın meditasyon ile ilişkisi 5 Element teorisi Meridyen Teorisi Çi (Prana) ve çi teorisi Yin Yoga Dersi Hazırlama Yin Yoga dersi oluşturmak
Pozlarda gerektiğinde destek malzeme kullanımı

Eğitim gün ve saatleri:
1.Modül 7-8 Nisan
2.Modül 21-22 Nisan
3.Modül 5-6 Mayıs
Saat: 09:30 – 17:00 arasındadır.

Eğitimle ilgili tüm sorularınız için seyhan.bana@hotmail.com adresine yazabilirsiniz.
Kayıt için YogaLoft Yeliz Matpan: 05373968495

Seyhan Bana hakkında
Varoluşa duyduğum hayranlık, kendimi ve evreni anlamaya olan ilgim 2008 yılında beni yoga ile buluşturdu. Farklı ekollerden (Hatha yoga, Vinyasa, Yoga Terapi, Yin yoga) birçok değerli hoca ile çalışarak İleri seviye uzmanlık eğitimlerini de tamamladım. 2010 yılından beri YogaLoft’da ders ve uzmanlık eğitimleri vermekteyim.
Yoga ve meditasyon alanındaki eğitimlerimi, yoga öğretisi ile günlük hayatı iç içe geçirmenin yöntemlerini, şiddetsiz iletişim, psikoloji, astroloji, ayurveda ve anatomi alanındaki araştırmalarım ile desteklemeyi sürdürmekteyim.
Yogayı kendi doğama yaklaşmanın bir yolu olarak algılıyorum ve derslerime katılanlara da kendileriyle daha samimi olmaları yönünde bir alan açmaya özen gösteriyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 × two =