spor-renk-ayarı1

Ebru Özler Burkut

Kurucu, Setifikalı Yoga Eğitmeni
Yoga Alliance E-RYT200, E-RYT500

Ebru, yaşamına kattığı düzenli egzersiz alışkanlığı, sağlıklı ve dengeli yaşam konularına duyduğu merak ve ilgi nedeniyle,yurtdışında eğitim aldığı 90’lı yıllarda yogaya yönelir. Yogaya dair edindiği pozitif deneyimler yoganın büyüsüne kapılmasına, yoganın sağlığına katkısı, kendisine dair artan farkındalığı, bireysel uygulamalarına düzenli olarak devam etmesine sebep olur.
Yoganın güzelliklerini başkaları ile paylaşma isteği ile 2005 senesinde Vivekananda Yoga Üniversitesinin Yoga Eğitmenlik Eğitimi Programı’na katılır, bu sayede o dönem üniversitenin Dış İlişkiler Koordinatörü olan sevgili hocası NV Raghuram ile çalışma fırsatı bulur, çok sevdiği tutkuyla bağlı olduğu yoga yolculuğunda önünde farklı bir kapı aralanır.
Ebru, Adana’da birçok farklı merkezde yoga paylaşımlarında bulunduktan sonra 2010 senesinde, şehrin ilk Hatha Yoga Stüdyosu olan YogaLOFT Adana’yı açar, birçok kişinin yoga ile tanışmasına yardımcı olur.
2010 senesi Ebru’yu çok sevdiği diğer hocası Chris Chavez ile buluşturur. Chris Chavez ile 2010 ile 2014 yılları arasında 500 saat seviyesinde çalışarak İleri Seviye Hocalık Eğitimini tamamlamış olmak onun için büyük bir hediyedir.
Ebru, derslerinde dikkati An’a davet ederek beden, zihin ve kalbin bütünleşmesini teşvik eder. Herkeste mevcut bilincin ışığını onurlandırarak, kendilerine has nitelik ve potansiyelleri ile tüm öğrencilerini kucaklayan, sevecen ve destekleyici bir tavır yansıtır. Hiza prensiplerinden faydalanarak yapılandırdığı derslerinde öğrencilerini bedenlerinin hizası üzerinde odaklanmaya yönlendirir, bu sayede kendilerine dair çok yönlü farkındalıklarının artmasına, bütünsel olarak sağlıklarının iyileşmesine, güç, direnç ve esnekliklerinin denge içinde gelişebilmesine yardımcı olur. Öğrencilerinin kendileri ile yakınlaşmaları için onlara güvenli bir alan sunar, canlı bir enerji, açık bir kalp ile hem matlarının üzerinde hem de günlük hayatlarında yaşamın akışı ile uyumu yakalayabilmelerine rehberlik eder.