Ebru Burkut ve Seyhan Bana ile Yoga Alliance Onaylı 200 Saatlik Yogada Uzmanlaşma Programı

Yoga uygulamalarınızda ilerlemek, yoga bilgi ve anlayışınızı derinleştirmek, yoga öğretisini bilinçli ve sertifikalı bir eğitmen olarak paylaşarak güvenli bir şekilde temel ve orta seviyede yoga dersi verebilmek, kendinizi yoganın ışığında tanıyıp keşfetmek ve yoganın güzelliklerini yaşamak ve yansıtmak ister misiniz?

2010 yılında Adana’da açılmış ilk hatha yoga stüdyosu olan, şehrimizde sağlıklı ve bilinçli yaşama 2010’dan beri katkı sunan , Uluslararası yoga standartlarını belirleyen Yoga Alliance tarafından akredite edilen YogaLOFT Adana ,yetkin ve deneyimli yoga eğitmenleri tarafından bu sene 3. kez düzenleyeceği bu uzmanlık programı ile Adana’da sizin de uluslararası geçerliliği olan ‘’200 Saat Yoga Alliance Onaylı Yoga Uzmanlık Programı Sertifikası’’na sahip olabilmenize yardımcı oluyor.

PROGRAM İÇERİĞİ
Yoganın Tarihçesi
Yoga Felsefesi ( Kosha’lar, Gunalar, Yoga Sutralar, Bhagavad Gita, Çakralar)
Yoga Türleri (Raja Yoga , Bhakti Yoga, Jnana Yoga, Karma Yoga, Hatha Yoga)
Temel Hiza Esasları ile Derinlemesine İncelenecek Olan Asana Uygulamaları ( 78 Temel Hatha Yoga Pozu)
Anatomi ve Fizyoloji
Pranayama (Nefes) Teknikleri
Meditasyon Teknikleri
Mantralar
Öğretme Metodolojisi ( Etkin bir yoga eğitmeni olmanın esasları, eğitmenin nitelikleri, dengeli bir ders akışı ve programı hazırlama, duruşları düzeltme prensipleri, ellerle yönlendirme, iletişim becerileri ve öğretme teknikleri)

Bu programa katılmak ve uluslar arası geçerliliği olan bu sertifikayı almak isteyen öğrencilerin program süresince yapılacak olan tüm buluşmalar ve inziva çalışmasına eksiksiz katılımları , verilecek olan ödevleri tam ve vaktinde teslim etmeleri, yoga uygulamalarında gelişim göstererek bir yoga dersi verebilme yeterliliğini göstermeleri, program süresince 48 adet stüdyo dersine katılım göstermeleri beklenmektedir. Katılımınızı kolaylaştırıp desteklemek için size özel indirimli üyelik paketlerimiz mevcuttur. www.yogaloftadana

Eğitimin inziva çalışması Haziran ayında yapılacaktır. Detaylar netleştiğinde bilgi verilecektir

Eğitimler;
Cumartesi ve Pazar Günleri 9:00-17:30 saatleri arasında olacaktır.

Kayıt, rezervasyon ve bilgi için:

Yeliz Matpan 05373968495
KATILIM ŞARTLARI VE TAVSİYELER
Doğru yoga anlayışına sahip yetkin yoga uzmanları  yetiştirmeyi hedefleyen YogaLOFT Adana, bu programa katılacak öğrencilerin en az 6 aylık ön yoga deneyimine sahip olmalarını beklemektedir.
Katılmak isteyenler randevu almalı, eğitmenler ile yapacakları ön görüşme sonrasında programa kabul edilebileceklerini bilmelidirler.
Adaylarının, bu program ile, kararlılık ve azim gerektiren yoğun bir çalışma, fiziksel-zihinsel-duygusal arınma, iyileşme ve gelişme süreçleri içine çekileceklerini bilmeli, bu farkındalıkla programa kayıt yaptırmalarını tavsiye ederiz.

EĞİTMENLER KİMLERDİR?
EBRU BURKUT
Ebru, yaşamına kattığı düzenli egzersiz alışkanlığı, sağlıklı ve dengeli yaşam konularına duyduğu merak ve ilgi nedeniyle, yurtdışında eğitim aldığı 90’lı yıllarda yogaya yönelir. Yogaya dair edindiği pozitif deneyimler yoganın büyüsüne kapılmasına, yoganın sağlığına katkısı, kendisine dair artan farkındalığı, bireysel uygulamalarına düzenli olarak devam etmesine sebep olur.
Yoganın güzelliklerini başkaları ile paylaşma isteği ile 2005 senesinde Vivekananda Yoga Üniversitesinin Yoga Eğitmenlik Eğitimi Programı’na katılır, bu sayede o dönem üniversitenin Dış İlişkiler Koordinatörü olan sevgili hocası NV Raghuram ile çalışma fırsatı bulur, çok sevdiği tutkuyla bağlı olduğu yoga yolculuğunda önünde farklı bir kapı aralanır.
Ebru, Adana’da birçok farklı merkezde yoga paylaşımlarında bulunduktan sonra 2010 senesinde, şehrin ilk Hatha Yoga Stüdyosu olan YogaLOFT Adana’yı açar, birçok kişinin yoga ile tanışmasına yardımcı olur.
2010 senesi Ebru’yu çok sevdiği diğer hocası Chris Chavez ile buluşturur. Chris Chavez ile 2010 ile 2014 yılları arasında 500 saat seviyesinde çalışarak İleri Seviye Hocalık Eğitimini tamamlamış olmak onun için büyük bir hediyedir.
Ebru, derslerinde dikkati An’a davet ederek beden, zihin ve kalbin bütünleşmesini teşvik eder. Herkeste mevcut bilincin ışığını onurlandırarak, kendilerine has nitelik ve potansiyelleri ile tüm öğrencilerini kucaklayan, sevecen ve destekleyici bir tavır yansıtır. Hiza prensiplerinden faydalanarak yapılandırdığı derslerinde öğrencilerini bedenlerinin hizası üzerinde odaklanmaya yönlendirir, bu sayede kendilerine dair çok yönlü farkındalıklarının artmasına, bütünsel olarak sağlıklarının iyileşmesine, güç, direnç ve esnekliklerinin denge içinde gelişebilmesine yardımcı olur. Öğrencilerinin kendileri ile yakınlaşmaları için onlara güvenli bir alan sunar, canlı bir enerji, açık bir kalp ile hem matlarının üzerinde hem de günlük hayatlarında yaşamın akışı ile uyumu yakalayabilmelerine rehberlik eder.

SEYHAN BANA
Seyhan’ın kendini ve evreni anlama arayışı, varoluşun farkındalığına ulaşma merakı, 10 yıl önce O’nu yoga ile buluşturur.
2010 yılında Zeynep Aksoy’dan aldığı Hocalık Eğitimi ile birlikte yoga dersleri vermeye başlar ve ardından birçok değerli hoca ile çalışarak İleri Seviye Hocalık Eğitimini de tamamlar. Çalışmaktan büyük bir keyif ve ilham aldığı hocalar; Zeynep Aksoy, Çağ Gürle, Zeynep Çelen ve Berivan Sungur’dur.
Seyhan’ın kendi özüne yaklaşma yolculuğu, derslerine katılanlara da kendileriyle daha rahat olmaları yönünde bir alan açar…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

15 − 2 =