Duyuru
6 Ekim 2016
Seyhan Bana ile Yin Yoga’da Uzmanlaşma Programı / 7-8 Nisan 2018
12 Eylül 2017

Didem Bilge ile Hint Kültürü, Hint Mitolojisi; Hikaye ve Ritüelleri Söyleşisi 2 Aralık , 2017

 

Yogaloft, 2 Aralık Cumartesi günü saat 10.00’da , Yoga Eğitmeni dostumuz sevgili Didem Bilge’yi misafir ediyor. Didem ile Hint Felsefesi ve Kültürü, Hint Mitolojisi – Hikaye ve Ritüelleri konusunda bilgilenmek isterseniz düzenleyeceğimiz söyleşiye buyrun siz de katılın.

Katılım Ücreti :40₺

Aynı zamanda bir refleksolog olan Didem’den randevu ile  Refleksoloji seansı da alabilirsiniz.

Refleksoloji Ücreti: 60₺

 

Didem Bilge kimdir?

Ruhunun bu bedeni ile buluşması 1983’te Ankara’da oldu. Lisans eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi ‘Endüstriyel Tasarım’ bölümünde tamamladı.

Lisans mezuniyetinden 5 yıl sonra ‘tam da düzenini oturtmuşken’, 2009 Aralık ayında gittiği Barselona’da ‘Tasarım Yönetimi’ yüksek lisans programını tamamladı. Bu süreç tutkunu olduğu değişim yolculuklarının aslında kendini keşif yolculuklarının ta kendisi olduğunu farketmesini sağladı.

30. yaşgünü fotoğraf sergisi keşiflerinin en somut örneği oldu. Sergiyi takiben aynı hafta içerisinde şehiriçi otobüs yolcuğunda bir ‘süper kahraman’ ile tanıştı ve kişiye özel ‘dhidam’ tasarımları ile bambaşka ruhlara dokunmaya başladı.

Yolu, kıymetli hocaları Yogi Adnan Çabuk ve Madam Lourdes Çabuk ile kesiştikten sonra yogada derinleşmeye karar verdi. Önce onların eğitmenliğinde Siddashram Spiritüel-Klasik(Raja) Yoga Eğitmenlik Programını tamamladı. Ardından Hamsa Saraswati tanıştı. Ondan aldığı ilhamla yüzünü Hindistan’a döndü ve orada, Sivananda Yoga Vedanta Aşramlarında 1,5 yıl kaldı. Bu sürede çok değerli ustalar ile yogayı yaşama, 500 saatlik İleri Seviye Yoga Eğitmenlik Eğitimini tamamlama ve birçok Yoga Eğitmenlik Eğitiminde asistanlık yapma fırsatı buldu.

Şifayı da ilhamı da doğada bulduğu yaşamında Didem, deneyimlerini yoga ve sanat terapi alanlarında derinleştirmeye devam etmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

15 − 1 =