Seyhan Bana ile Yin Yoga’da Uzmanlaşma Programı / 7-8 Nisan 2018
12 Eylül 2017
Ebru Burkut ve Seyhan Bana ile Yoga Alliance Onaylı 200 Saatlik Yogada Uzmanlaşma Programı, 13 Ekim 2017
13 Eylül 2017

Ateş Bağdaş ile Budokon Mixed Movement Art / 4-5 Kasım 2017

Budokon; Yoga, Savaş Sanatları, Calisthenics ve Animal Locomotion hareket sistemlerinin birbiriyle yorumlanması ve birleştirilmesi ile ortaya çıkmış bir hareket sanatıdır.
O yüzden bizi kendi sanatımıza götürür, korsan gemilerine, ıssız adalara, balta girmemiş ormanlara, pelerin yada kanat takmaya bazen kuyruk savurmaya bazen çiçek açmaya..Kendi hayalinin savaşçısı olmaya…
Savaşçı yerde duran okunu yavaşça kaldırıp bütün dikkati ve yumuşaklığı ile ileriye fırlatırken bacakları gücünü topraktan alır, Budokon, toprağa güvenen bir su olma hikayesidir.
Budokon’un yapı taşlarının temelini oluşturan; zihin ile beden arasındaki mesafeyi kısaltırken, zamanı yavaşlatarak harekete farkındalığı getiren ‘mobility’ kısmıdır. Bedenin sınırlarını aradığı, formun içerisindeki formsuz akışlardır. Budokon Mixed Movement Art sistemi, hareketin , yani yaşamın kaynağına bizi yeniden bağlamak, asıl olanı hatırlatmak ister. Bedeni hatırlamak kalbi hatırlamaktır, kalbi hatırladıkça güçlenir, güvenir ve hayal kurmaya, hayallerimiz uğruna savaşmaya devam ederiz.

1. Ders / Budokon Yoga / Uyanış

Budokon 1. Seriden Uyanış ve Bölünmüş Zihin akışları ile içimizde var olan savaşçıyı hatırlamaya çalışacağız. Bedenimizi, hayatımızı, hareketlerimizi nasıl şekillendirebiliriz buna bakacağız.

2. Ders / Budokon Yoga / Bölünmüş Zihin

Budokon 1. Seriden Birleşme ve Denge akışları ile beraber, tekrar hatırladığımız savaşçıyı canlı tutmak ve onu gerektiğinde ortaya çıkarmanın yollarını deneyimleyeceğiz. Son bölümde ise reflekslerimiz ve duyularımızı sınayacağız.

3. Ders / Budokon Mobility – Animal Locomotion / Hatırlama

Hareket etmenin farklı biçimlerini, esnekliğin içindeki gücü, gücün içindeki yumuşaklığı, formun içinde formsuzluğu arayacağımız bu çalışmada beden ve zihin birlikteliğini ve farkındalığını arttırmaya çalışırken kendi özümüze olan bağımızı tekrar hatırlayacağız.

Kayıt için YogaLoft Yeliz Matpan: 05373968495

www.budokonuniversity.com

intagram @atesbagdas
facebook: atesbagdasyoga

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

13 + four =