YogaLOFT Adana Yoga Alliance tarafından onaylı şehrimizin ve bölgemizin ilk ve tek yoga okulu.
11 Kasım 2014
Ebru Burkut ve Seyhan Bana ile Yoga Alliance Onaylı 200 Saatlik Temel Yoga Hocalığı Eğitimi 2017
8 Ağustos 2016

Banu Çadırcı ile Yoga Anatomisi ve Temel Yoga Terapi Hocalık Eğitimi 100 saat

Tarih ve Saatler

20-21-22 Ocak (Cuma 13.00-19.00 ve Cumartesi – Pazar 09.00-17.00)
10-11-12 Şubat (Cuma 13.00-19.00 ve Cumartesi – Pazar 09.00-17.00)
3-4-5 Mart (Cuma 13.00-19.00 ve Cumartesi – Pazar 09.00-17.00)
31 Mart-1-2 Nisan (Cuma 13.00-19.00 ve Cumartesi – Pazar 09.00-17.00)

 

Neden Bu Eğitim?

“Patanjali yoga geleneği ve Ayurveda sağlık sisteminden gelen Yoga Terapi kişinin her seviyede sağlıkla ilgili sıkıntılarıyla baş etmesi, semptomların azaltılması, dengeye gelmesi, yaşam gücünün artması için yoga tekniklerinin ve uygulamalarının adapte edilmesi ve uygulanmasıdır.” Amerikan Viniyoga Enstitüsü – Gary Kraftsow

19 yaşında Krishnamacharya ile çalışmaya başlamış olan dünyadaki en bilgili ve yetkin yoga hocası ve aynı zamanda Banu Çadırcı’nın uzun süredir birlikte çalıştığı Gary Kraftsow Yoga Terapi’yi bu şekilde tanımlar. 35 yılı aşkın süredir Yoga Terapi öğreten ve Amerika’da Sağlık Bakanlığı’na (National Institute of Health – NIH) bel ve boyun sağlığı için Yoga Terapi protokollerini hazırlamış olan Gary Kraftsow’dan Yoga Terapist sertifikasını almış olan Banu Çadırcı’dan herkese uygun olan bu yoga tarzını 100 saatlik kapsamlı eğitimle öğrenin.

– Eğitimin ana hedefi yogaya bakış açınızı değiştirerek uygulamanızı derinleştirip güvenli ders veren donanımlı hoca yetiştirmek.
– Uygulamanızı ve verdiğiniz dersleri Krishnamacharya, Desikachar ve Gary Kraftsow gibi güçlü bir gelenekten gelen sağlam temellere oturtmak.
– Yanlış bildiklerinizin doğrusunu öğrenmek. Leslie Kaminoff’a göre dilinizi temizlemek.
– Adaptasyon kavramıyla birlikte hem kendi bedeninizde hem de öğrencilerinizde farklı bölgelere ulaşmak.
– Vijnana Darsana (Gözlem) sayesinde uygulama esnasında form yerine asananın fonksiyonuna odaklanarak ders verirken kullandığınız cümleleri ona göre seçmek.

 

Eğitimin İçeriği Nedir?

Yoga Anatomisi
Kas-iskelet sistemi, omurga, gözlem ve nefes bölümlerinden oluşuyor. Asana içerisinde farklı beden yapıları incelenecek. Konuyla ilgili farklı kaynaklardan DVD izleyeceksiniz.

Alt ve Üst Omurga
Bel, sakrum, kalçalar, siyatik, dizler, ayak bilekleri ve ayaklar. Üst omurga ise üst sırt, boyun, omuzlar, dirsekler, el bilekleri ve skolyoz. Her ana başlık için anatomi bilgisi aktarıp; iskelet sistemi, kemikler ve hizaları, eklemler ve hareketleri, kaslar ve tendonları işleyeceğiz. Kasları sadece isim olarak değil pozun içinde hissederek öğreneceksiniz ve ezbere dayalı bir eğitimden çok kalıcı ve kolay öğrenmenize yönelik uygulamalar yapılacak. Bir bölgeyi anatomik olarak öğrendikten sonra o bölgede karşılaşılan kas-iskelet sistemi durumuna ve mekanik problemlere bakacağız. Her teori bölümü, pratik uygulama ile tamamlanacak. Bu akışlar ders vermeye başladığınızda elinizin altında hazır kaynaklar olacak.

Serileme Prensipleri
Ders verirken kendi akışınızı oluşturmanız için serilemenin üzerinde durulacak. Temalı ders ve hedef poza yönelik serileme prensipleri anlatılacak.

Vijnana Darsana (Gözlem Sanatı)
Hem kendi bedeninizi hem de eşli çalışmalarda farklı bedenleri gözlemleme şansınız olacak. Bu sayede hem kendi uygulamanızı daha ileriye taşıyacaksınız hem de ders verirken kullandığınız dili gözden geçireceksiniz.

Vaka Çalışmaları
İşlenen konuya uygun olarak katılan öğrencilerle veya dışarıdan gelen kişilerle vaka çalışmaları yapılacaktır. Bu çalışmalar hem gözlem hem de soru sorarak anlama ve o kişiye uygun çözüm üretme yeteneklerini geliştirecek

Ders Verme Prensipleri ve Öğretme Metodolojisi
Asana bilgisi, adaptasyon kavramı, ellerle yönlendirme ve dokunma, öğretmenin elemanları, asana öğretme aşamaları ve ders anlatma temelleri.

Derslerinize katabileceğiniz çeşitli mantralar öğreneceksiniz.

 

Eğitim Kimlere Uygun?

– 200 saatlik Temel Eğitimi tamamlayıp Yoga Terapi konusunda ilerlemek isteyenler,
– Yoga anatomisi, alt ve üst omurga gibi spesifik konularda daha fazla bilgi sahibi olup kendi uygulamasını derinleştirmek ve emniyetli ders vermek isteyenler,
– Deneyimli bir hocaysanız kökleri Krishnamacharya ve Desikachar’a dayanan yoga geleneğini öğrenmek isteyenler ve
– Tecrübeli öğrenciler için uygundur,

Sertifika almaya hak kazanmak için eğitimin tümüne katılmanız ve tüm buluşmalara gelmeniz ödev ve okumaları tamamlamış olmanız gerekir.

Eğitim sonunda Türkiye’deki tek IAYT – Uluslararası Yoga Terapistleri Derneği’nin Onayladığı Yoga Terapist Sertifikasına sahip Banu Çadırcı’dan 100 saatlik Yoga Anatomisi ve Temel Yoga Terapi Hocalık Eğitimi sertifikası alacaksınız.

Katılımcı sayısının 10 kişiden az olması halinde eğitim iptal olacaktır.

Ücret 23 Aralık 2016 tarihine kadar kaparo dahil erken ödemeyle 2.475 TL+KDV
Sonraki günlerde 2.750 TL+KDV
10 kişi tamamlanmadığı takdirde kaparo dahil yaptığınız ödemelerin tamamı iade edilecektir.

 

Banu Çadırcı Kimdir?

2006 yılından beri tüm zamanlı yoga hocası. 2010 yılından beri Gary Kraftsow ile çalışıyor.

Gary Kraftsow ile 500 saatlik Viniyoga™ Yoga Terapist Eğitimini 2015 yılında, 500 saatlik Viniyoga™ Hocalık Eğitimini 2013 yılında ve yine Krishnamacharya ekolünden gelen Leslie Kaminoff ile Yoga Anatomisi Eğitimini (http://yogaanatomy.net/course/) 2012 yılında tamamladı.

Eğitim içeriği için Banu’ya (banucadirci@gmail.com) mail atınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

three × three =